Contact block; 84; IP40; Leads: for soldering; Contacts: NO; 80mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
84-8716.9620
Tootja: EAO
Tootja tootekood: 84-8716.9620
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contact block; 84; IP40; Leads: for soldering; Contacts: NO; 80mA
| Operating voltage | 24V DC |
| IP rating | IP40 |
| Contact plating | gold-plated |
| Leads | for soldering |
| Supply current | 80mA |
| Backlight colour | white |
| Contacts configuration | NO |
| AC contacts rating @R | 100mA / 42V AC |
| Type of switch accessories | contact block |