Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 10A; 24÷280VAC; on panel
Kordarv:
265.0
Minimum quantity:
265.0
Tootekood:
84137901
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: 84137901
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 10A; 24÷280VAC; on panel
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 57.3x44.5x30.9mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |