Fan: DC; axial; 80x80x25mm; 79m3/h; 37dBA; ball bearing; 3600rpm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8414NH-221
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: 8414NH-221
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; axial; 80x80x25mm; 79m3/h; 37dBA; ball bearing; 3600rpm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 18...28V DC |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 79m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 2.2W |
| Rotational rate/speed | 3600rpm |
| Fan dimensions | 80x80x25.4mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 37dBA |