Module: current monitoring relay; AC current,DC current; 0.1÷3s
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
84871120
Tootja: CROUZET
Tootja tootekood: 84871120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: current monitoring relay; AC current,DC current; 0.1÷3s
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 92.6x35x65.5mm |
| Additional functions | hysteresis 5-50% |
| Power supply | external |
| Controlled parameter | AC current, DC current |
| Contact actuation delay | 100ms...3s |
| Kind of output 1 | DPDT |