Module: speed monitoring relay; speed, stopping, cycles time
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
84874320
Tootja: CROUZET
Tootja tootekood: 84874320
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: speed monitoring relay; speed, stopping, cycles time
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 92.6x35x65.5mm |
| Kind of input 1 | contact, NPN, PNP, voltage |
| Counting range | 0.5s...10min |
| Controlled parameter | speed, stopping, cycles time |
| Contact actuation delay | 50ms |
| Kind of output 1 | SPDT |