Fan: AC; axial; 115VAC; 80x80x38mm; 61m3/h; 35dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8506N
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: 8506N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; axial; 115VAC; 80x80x38mm; 61m3/h; 35dBA; ball bearing
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating voltage | 115V AC |
| Enclosure material | aluminium |
| Fan efficiency | 61m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 11W |
| Rotational rate/speed | 3300rpm |
| Fan dimensions | 80x80x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 35dBA |
| Supply voltage frequency | 60Hz |