Power supply: switched-mode; modular; 60W; 24VDC; 135x98x40mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
85152
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 85152
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; modular; 60W; 24VDC; 135x98x40mm
| Output current | 2.5A |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 60W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 135x98x40mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | modular |