Fuse holder; cylindrical fuses; Mounting: THT; 5x20mm; -40÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
85200001009
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 85200001009
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; cylindrical fuses; Mounting: THT; 5x20mm; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Leads | for soldering |
| Contact material | copper |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body material | thermoplastic |
| Maximum current | 6.3A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |
| Contact resistance | 5mΩ |