Fan: AC; axial; 230VAC; 80x80x38mm; 50m3/h; 30dBA; slide bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8550N
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: 8550N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; axial; 230VAC; 80x80x38mm; 50m3/h; 30dBA; slide bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating voltage | 230V AC |
| Enclosure material | aluminium |
| Fan efficiency | 50m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 12W |
| Rotational rate/speed | 2700rpm |
| Fan dimensions | 80x80x38mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 30dBA |
| Supply voltage frequency | 50Hz |