Fan: AC; axial; 230VAC; 80x80x38mm; 60m3/h; 35dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8556V
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: 8556V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; axial; 230VAC; 80x80x38mm; 60m3/h; 35dBA; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating voltage | 230V AC |
| Enclosure material | metal |
| Leads | connectors |
| Fan efficiency | 60m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 11W |
| Rotational rate/speed | 2800rpm |
| Fan dimensions | 80x80x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 35dBA |
| Supply voltage frequency | 50Hz |