Relay: electromagnetic; 4PDT; 24VDC; 5A/250VAC; Icontacts max: 15A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
858-150
Tootja: WAGO
Tootja tootekood: 858-150
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; 4PDT; 24VDC; 5A/250VAC; Icontacts max: 15A
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Contact material | AgCe |
| Body dimensions | 35x28x21.5mm |
| Current rating | 5A |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Rated voltage | 250V AC |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | 4PDT |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 15A |
| Relay variant | industrial |
| Type of relay | electromagnetic |