Fuse holder; cylindrical fuses; 5x20mm; Mounting: on cable; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8601.2001.08
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 8601.2001.08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; cylindrical fuses; 5x20mm; Mounting: on cable; IP40
| Mounting | on cable |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Contact plating | tinned |
| Leads | cables |
| Contact material | bronze |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Cable length | 200mm |
| Rated voltage | 32V |
| DC contacts rating @R | 6.3A / 32V DC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |
| AC contacts rating @R | 6.3A / 32V AC |