Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
8690050000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8690050000
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Contact material | AgNi |
| Current rating | 10A |
| Coil resistance | 777Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | 3PDT |
| Contact current max. | 10A |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 15ms |
| Release time | 10ms |
| Coil current | 31.3mA |