Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
9.0
Tootekood:
8690570000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8690570000
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Number of pins | 3 |
| Contact material | AgNi |
| Current rating | 10A |
| Coil resistance | 8.3kΩ |
| Contacts configuration | 3PDT |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 2.3W |
| Operate time | 15ms |
| Release time | 10ms |
| Coil current | 10.1mA |