Connector: plug-in; MICROCON; 4mm; ways: 2; 0.2÷0.75mm2; 6A; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
88168038
Tootja: ELECTRO TERMINAL
Tootja tootekood: 88168038
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: plug-in; MICROCON; 4mm; ways: 2; 0.2÷0.75mm2; 6A; SMT
| Operating temperature | ≤ 105°C |
| Contacts pitch | 4mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Type of connector | plug-in |
| Current rating | 6A |
| Number of ways | 2 |
| Connector variant | with push button |
| Connectors application | LED Light |