Socket; PIN: 14; 6A; 240VAC; H: 42mm; W: 28mm; Mounting: DIN; -45÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8869390000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8869390000
Spetsifikatsioon tootele Socket; PIN: 14; 6A; 240VAC; H: 42mm; W: 28mm; Mounting: DIN; -45÷70°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -45...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Number of pins | 14 |
| Width | 28mm |
| Height | 42mm |
| Current rating | 6A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Type of relays accessories | socket |