Socket; PIN: 8; 12A; 240VAC; H: 61.5mm; W: 28mm; Mounting: DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8869400000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8869400000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; PIN: 8; 12A; 240VAC; H: 61.5mm; W: 28mm; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -45...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Number of pins | 8 |
| Width | 28mm |
| Height | 61.5mm |
| Current rating | 12A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Type of relays accessories | socket |