Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; socket; Pitch: 5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8870300000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8870300000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; socket; Pitch: 5mm
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Terminal pitch | 5mm |
| Switched voltage | ≤ 240V AC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | industrial, miniature |
| Type of relay | electromagnetic |