Relay: interface; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; DIN; Variant: Relay set
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8871020000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8871020000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; DIN; Variant: Relay set
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Contact material | AgNi |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |