Fuse: fuse; time-lag; 250mA; 250VAC; THT; TR5; copper; Pitch: 5.08mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
887111G
Tootja: ESKA
Tootja tootekood: 887111G
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; time-lag; 250mA; 250VAC; THT; TR5; copper; Pitch: 5.08mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Soldering temperature | 250°C / 3 s |
| Current rating | 250mA |
| Rated voltage | 250V AC |
| Fuse size | TR5 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 100A |