Relay: interface; DPDT; Ucoil: 230VAC; 8A; 8A/250VAC; Mounting: DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8881630000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8881630000
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; DPDT; Ucoil: 230VAC; 8A; 8A/250VAC; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Contact material | AgNi |
| Body dimensions | 15.8x77x70.2mm |
| Switched voltage | ≤ 400V AC |
| Indication | LED |
| Contacts configuration | DPDT |
| AC contacts rating @R | 8A / 250V AC |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |