Relay: interface; SPDT; Ucoil: 230VAC; 6A; 6A/250VAC; 6A/30VDC; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
88E2H3230U1
Tootja: MORSETTITALIA
Tootja tootekood: 88E2H3230U1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; SPDT; Ucoil: 230VAC; 6A; 6A/250VAC; 6A/30VDC; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -40...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 6.3x76x88.3mm |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 250V AC |
| Indication | LED |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 6A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |