Tape: electrical insulating; W: 38mm; L: 13.5m; D: 0.22mm; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
88T-1.5X44
Tootja: 3M
Tootja tootekood: 88T-1.5X44
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 38mm; L: 13.5m; D: 0.22mm; black
| Operating temperature | -18...105°C |
| Colour | black |
| Resistance to | aging, mechanical stesses, most of alkalis, most of dissolvents, most of solvents, to weather conditions, UV rays |
| Width | 38mm |
| Length | 13.5m |
| Thickness | 220µm |
| Tape application | bundling, general purpose, protection, protection from moisture, sealing, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Min. insulation resistance | 1TΩ |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | possibility of winding in temperatures down to -18°C, self-extinguishing |
| Elongation at rupture | 250% |