Connector: pluggable terminal block; spring clamp; male; 890
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
890-112
Tootja: WAGO
Tootja tootekood: 890-112
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block; spring clamp; male; 890
| Operating temperature | -35...85°C |
| Contacts pitch | 4.4mm |
| Electrical mounting | spring clamp |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | black |
| Polarisation | A |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Current rating | 16A |
| Number of ways | 2 |
| Number of terminals | 2 |
| Spatial orientation | straight |