Power supply: switched-mode; for DIN rail; 60W; 12VDC; 5A; 285g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
89452061
Tootja: CROUZET
Tootja tootekood: 89452061
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 60W; 12VDC; 5A; 285g
| Output current | 5A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 86% |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |