Power supply: switched-mode; for DIN rail; 96W; 12VDC; 8A; 350g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
89452121
Tootja: CROUZET
Tootja tootekood: 89452121
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 96W; 12VDC; 8A; 350g
| Output current | 8A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 96W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 89% |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |