Power supply: switched-mode; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; 645g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
89452242
Tootja: CROUZET
Tootja tootekood: 89452242
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; 645g
| Output current | 10A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 240W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 93% |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |