Relay: interface; SPST-NO; Ucntrl: 5VDC; 100mA; 5÷48VDC; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8950700000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 8950700000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; SPST-NO; Ucntrl: 5VDC; 100mA; 5÷48VDC; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Switched voltage | 5...48V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |