Counter: electronical; LED; pulses/speed/time; 999999; SPDT; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8980-1
Tootja: TRUMETER
Tootja tootekood: 8980-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Counter: electronical; LED; pulses/speed/time; 999999; SPDT; IP65
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -20...65°C |
| IP rating | IP65 |
| Mounting hole diameter | 45x92mm |
| Kind of display used | LED |
| Power supply | external |
| Kind of input 1 | voltage |
| Counting range | 999999 |
| Kind of output 1 | SPDT |
| Resetting method | electrical, manual |
| Kind of output 2 | SPDT |
| Type of counted signal | pulses/speed/time |
| Type of counter | electronical |
| Display height 1 | 14mm |
| Kind of counter | progressive/reversing, with preset value, with tachometer function |