Diode: rectifying; THT; 1kV; 8A; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 1V; Ir: 10uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
8A10-LGE
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: 8A10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 1kV; 8A; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 1V; Ir: 10uA
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |