Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
9-1393104-9
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 9-1393104-9
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -45...55°C |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | AgCdO |
| Current rating | 10A |
| Coil resistance | 85Ω |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 10A |
| Relay variant | industrial, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 15ms |