Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; 30A; Series: T92; 350Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9-1393211-0
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 9-1393211-0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; 30A; Series: T92; 350Ω
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgCdO |
| Body dimensions | 52.32x34.54x30.73mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 28V DC, ≤ 600V AC |
| Coil resistance | 350Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 20A / 28V DC |
| AC contacts rating @R | 30A / 277V AC |
| Contact current max. | 30A |
| Relay variant | power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 1.7W |