Relay: electromagnetic
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
40.0
Tootekood:
9-1393224-9-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 9-1393224-9
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for PCB |
| Series | RY |
| Contact material | AgNi |
| Height | 12.3mm |
| Body dimensions | 28.5x10.1x12.3mm |
| Current rating | 8A |
| Coil resistance | 627Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | miniature, monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 230mW |
| Operate time | 9ms |
| Release time | 5ms |
| Coil current | 19.1mA |