9-1393765-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
9-1393765-8
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 9-1393765-8
Spetsifikatsioon tootele 9-1393765-8
| Mounting | socket |
| Operating temperature | -55...75°C |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | AgCdO |
| Current rating | 5A |
| Coil resistance | 1kΩ |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | industrial, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil current | 45mA |