Socket; PIN: 8; 10A; 250VAC; Mounting: PCB; Leads: for PCB; Series: MT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9-1415043-1
Tootja: SCHRACK
Tootja tootekood: 9-1415043-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; PIN: 8; 10A; 250VAC; Mounting: PCB; Leads: for PCB; Series: MT
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Leads | for PCB |
| Number of pins | 8 |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Electrical connection | round socket |
| Type of relays accessories | socket |