9-1415546-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
8.0
Tootekood:
9-1415546-8
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 9-1415546-8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 9-1415546-8
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Coil resistance | 68Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 0.5W |