9-1440003-2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
49.0
Tootekood:
9-1440003-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 9-1440003-2
Spetsifikatsioon tootele 9-1440003-2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Series | PCH |
| Height | 15.2mm |
| Body dimensions | 20x10x15.2mm |
| Coil resistance | 202Ω |
| Rated coil voltage | 9V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 400mW |
| Operate time | 10ms |
| Coil current | 44.6mA |