Motor: DC; with gearbox; Medium Power; 12VDC; 2.1A; Shaft: D spring
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9.7:1 25DX48L MM MP 12V
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: 9.7:1 25DX48L MM MP 12V
Spetsifikatsioon tootele Motor: DC; with gearbox; Medium Power; 12VDC; 2.1A; Shaft: D spring
| Supply voltage | 12V DC |
| Max. operating current | 2.1A |
| Series | Medium Power |
| Operating current | 200mA |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Shaft diameter | 4mm |
| Shaft surface | D spring |
| Kind of motor | with gearbox |
| Type of motor | DC |
| Nominal rot. speed measured after gear | 770rpm |
| Double sided shaft | no |