Module: power module; 24VDC; 24VDC; 24VDC; 24VDC; 6A; 18÷30VDC; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9000-41084-0100600
Tootja: Murrelektronik
Tootja tootekood: 9000-41084-0100600
Spetsifikatsioon tootele Module: power module; 24VDC; 24VDC; 24VDC; 24VDC; 6A; 18÷30VDC; DIN
| Output current | 6A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 18...30V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Output voltage | 24V DC |
| Output voltage 3 | 24V DC |
| Output voltage 2 | 24V DC |
| Number of outputs | 4 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |
| Output voltage 4 | 24V DC |