Relay: reed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9001-12-00
Tootja: COTO TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 9001-12-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Switched voltage | ≤ 200V AC, ≤ 200V DC |
| Switching capacity | 10W |
| Coil resistance | 1kΩ |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 200mΩ |
| Contact current max. | 500mA |
| Type of relay | reed |