Switch: push-button; 30mm; Stabl.pos: 2; red/white; LED; IP66; 9001K
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9001KR9P38LRR
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: 9001KR9P38LRR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; 30mm; Stabl.pos: 2; red/white; LED; IP66; 9001K
| Supply voltage | 120V AC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Type of switch | push-button |
| Switches features | return by pulling, witout symbol |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø30.5mm |
| Illumination | LED |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | red/white |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | blank |