Enclosure: for remote controller; punched enclosure
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9001SKY2
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: 9001SKY2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: for remote controller; punched enclosure
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polyester |
| Type of enclosure | for remote controller |
| Application | control station |
| Dimension Y | 169mm |
| Dimension X | 97mm |
| Dimension Z | 99mm |
| Number of holes | 2 |
| Gland thread | NPT3/4" |