Screw; M2x8; Head: countersunk; Torx®; TX06; A2 stainless steel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
9011932
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 9011932
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2x8; Head: countersunk; Torx®; TX06; A2 stainless steel
| Material | A2 stainless steel |
| Length | 8mm |
| Thread | M2 |
| Plating material | black finish |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 1.2mm |
| ISO standard | 14581 |
| Head diameter | 3.8mm |