Screw; M3x6; Head: countersunk; hex key; HEX 2mm; stainless steel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
9012080
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 9012080
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M3x6; Head: countersunk; hex key; HEX 2mm; stainless steel
| Material | stainless steel |
| Length | 6mm |
| Thread | M3 |
| Plating material | black finish |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 7991 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 1.7mm |
| ISO standard | 10642 |
| Head diameter | 6mm |