Screw; M6x12; Head: countersunk; hex key; HEX 4mm; stainless steel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
9012103
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 9012103
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M6x12; Head: countersunk; hex key; HEX 4mm; stainless steel
| Material | stainless steel |
| Length | 12mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | black finish |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 7991 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 3.3mm |
| ISO standard | 10642 |
| Head diameter | 12mm |