Screw; M2x4; 0.4; Head: cheese head; Torx®; TX06; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
9014375
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 9014375
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2x4; 0.4; Head: cheese head; Torx®; TX06; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 4mm |
| Thread | M2 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 2mm |
| Head diameter | 3.8mm |
| Strength class | 8.8 |