Tape: fixing; W: 25mm; L: 50m; D: 0.16mm; acrylic; -30÷90°C; 7.5N/cm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9080HL
Tootja: 3M
Tootja tootekood: 9080HL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 25mm; L: 50m; D: 0.16mm; acrylic; -30÷90°C; 7.5N/cm
| Operating temperature | -30...90°C |
| Width | 25mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 160µm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | foils, glass, low surface energy materials, metals, paper, plastics, textiles |
| Tape material | paper |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | double-sided adhesive, good adhesion to polyolefins and foam materials, particularly strong adhesive |
| Adhesion to steel | 7.5N/cm |