Relay: reed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9092-05-11
Tootja: COTO TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 9092-05-11
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Switched voltage | ≤ 200V AC, ≤ 200V DC |
| Switching capacity | 10W |
| Coil resistance | 375Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 200mΩ |
| Contact current max. | 500mA |
| Coil voltage max. | 6.5V DC |
| Type of relay | reed |
| Coil voltage min. | 3.75V DC |
| Optional equipment | electrostatic shield |