Relay: reed
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9117-05-10
Tootja: COTO TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 9117-05-10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Switched voltage | ≤ 200V AC, ≤ 200V DC |
| Switching capacity | 3W |
| Coil resistance | 400Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 200mΩ |
| Contact current max. | 500mA |
| Coil voltage max. | 6V DC |
| Type of relay | reed |
| Coil voltage min. | 3.75V DC |