Board: universal; single sided,prototyping; W: 100mm; L: 160mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
915-HP
Tootja: Rademacher
Tootja tootekood: 915-HP
Spetsifikatsioon tootele Board: universal; single sided,prototyping; W: 100mm; L: 160mm
| Leads | from bottom |
| Material | hard paper |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Width | 160mm |
| Length | 100mm |
| Thickness | 1.6mm |
| Board variant | prototyping, single sided |
| Number of mounting holes | 4 |
| Type of board | universal |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Soldering pads pitch | 2.54mm |
| Kind of board clad | copper |